GENEL KATILIMA AÇIK EĞİTİMLER

İŞTE BAŞARIYI YAKALAMAK: KONSANTRASYON GELİŞTİRME SANATI
ANKARA
04 Nisan 2017

Saat: 09:30 – 17:00


Eğitimin Amacı
Günümüzün ışık hızıyla değişen ekonomik ve sosyal koşulları, daha etkin bir şekilde çevremize uyum sağlamamızı gerektirmektedir. Teknolojinin ilerlemesi bir taraftan hayatımızı kolaylaştırmakla birlikte, diğer taraftan konsantrasyon / odaklanma  yönünden zayıflamamıza sebep olmaktadır. Oysaki, işte başarılı olmanın temel unsurlarından biri, yüksek konsantrasyon seviyesinde uzun süre çalışabilmektir. Beyin yapımız ile ilgili güncel keşifler sayesinde zihinsel performansımızı nasıl geliştirebileceğimiz, dikkat süremizi nasıl attırabileceğimiz konularında yeni nesil yöntemler ortaya çıkmıştır. Bu eğitimde, katılımcılar yeni nesil teknolojiyi kullanan Neurosky, “Mindwave” ile hem kendi beyin dalgalarını renkli grafiklerle izleyebilecek, hem de dikkat, konsantrasyon ve rahatlama seviyelerinin ölçümünü yapılarak kendilerini deneyimleme fırsatı bulacaklardır. Aynı zamanda, özellikle iş ortamında konsantrasyonunu azaltan etkenler ve bunlarla nasıl baş edeceğimiz üzerine teorik ve uygulamalı bilgiler paylaşılacak; konsantrasyon arttırma ve odaklanma üzere çalışmalar yapılacaktır. 

Eğitimin İçeriği
• İş yerinde biz ve beynimiz
• İş yerindeki dikkat dağıtıcılar
• İş yerinde zihnimiz değil de, beynimiz mi kararlarımızı veriyor?
• “Mindwave” Mobile ile dikkat, konsantrasyon ve rahatla sevilerinin ölçülmesi 
• “Mindwave” Mobile ile beyin gücümüzü – konsantrasyonumuzu kullanarak bilgisayar üzerinden görsel oyunların deneyimlenmesi
• Beyin dostu çalışmalar ile nasıl konsantrasyon artırılır?
• Beyin egzersizleri ve dâhilerin oynadığı oyunlardan örnekler

Eğitmen: Dr. Neşe Saruhan

Neşe Saruhan Boğaziçi Üniversitesi psikoloji bölümünden mezun oldu. Koç Üniversitesi MBA programını tamamladıktan sonra 1997 yılında Alcatel Kablo A.Ş. ‘de Pazarlama Bölümünde çalışmaya başladı.2001 yılında iş yaşamına ara vererek e-ticaret üzerine yenilikleri araştırmak ve çalışmalar yapmak için Loyola Üniversitesi’nde e-ticaret üzerine diploma programını tamamladı. Türkiye’ye dönüşünde Nexans (eski adı ile Alcatel Kablo) İletişim Endüstri ve Ticaret A.Ş.’de Pazarlama Müdürü olarak göreve başladı. Sonrasında Nexans İletişim Endüstri ve Ticaret A.Ş.’de Marmara Bölge Satış Müdürü, Stratejik Pazarlama ve İş Geliştirme Müdürü ve Satış Direktör vekili olarak farklı pozisyonlarda görev aldı. İş yaşamı sırasında başladığı Marmara Üniversitesi, İşletme fakültesi ana bilim dalı, Örgütsel Davranış bilim dalında doktora çalışmalarını 2013 yılında tamamlamıştır. Halen Bahçesehir Üniversitesinde, Neuro Pazarlama, Kurumsal Değişim Yönetimi ve Liderlik üzerine dersler vermekte ve aynı zamanda ND Yönetim Danışmalık olarak kurumlara Nöro Pazarlama, Nöro Satış ve Nöro Liderlik konularında eğitimler vermektedir. PRISM Brain Mapping uygulama sertifikasına sahiptir.

Eğitim Yeri: Hotel Midi
Adres: Karyağdı Sokak No: 40 Çankaya Ankara
Bilgi ve Kayıt için: 
HRM Danışmanlık - Ankara Ofisi
Uğur Mumcu Cad. 95/10

Tarih
Eğitim Konusu
Eğitim Yeri