EMA Türkiye'de HRM İle Ortaklık Anlaşması Yaptı

EMA Türkiye'de HRM İle Ortaklık Anlaşması Yaptı
8 / 8 / 2009


Yönetici seçme ve işe yerleştirme alanında dünyanın önde gelen şirketlerinden biri olan EMA Partners International, Türkiye’de HRM ile ortaklık kurdu.

1988 yılında kurulan EMA Partners International, 6 kıtada yer alan 52 ofisiyle bir çok uluslar arası firmaya üst düzey yönetici bulma konusunda danışmanlık hizmeti veriyor. Global birikimini lokal pazarın ihtiyaçları ile buluşturmak amacıyla, girdiği her ülkede sektörün önde gelen yerel firmasıyla ortaklık kuruyor. Bu şekilde yarattığı sinerji ile dünyanın önde gelen firmalarına yerel, bölgesel ve global yönetici bulma konusunda hizmet veriyor.

Dünyanın 16’ncı büyük ekonomisi olan Türkiye’nin kendileri için çok önemli bir pazar olduğunu vurgulayan EMA Başkan Yardımcısı James Douglas, dünyadaki doğal enerji kaynaklarının yüzde 70’inin Türkiye’nin etrafında konumlandığını, bu nedenle de Türkiye’nin stratejik öneminin giderek artmakta olduğunu vurguladı. Douglas, Türk yöneticilerin değişken ortamlara kolay adapte olabildikleri için kriz ortamlarında başarılı performans sergilediklerini savundu.

Etik duruşu cezbetti

Türkiye’den birkaç danışmanlık firmasının kendileri ile bağlantı kurduğunu, ancak EMA’in yaptığı araştırmalar sonrasında bu firmalara olumsuz yanıtlar verilip, HRM’e teklif götürdüklerini belirten Douglas, profesyonelliği ve etik duruşu nedeniyle bu tercihi yaptıklarını söyledi.
HRM’in kurucu ortağı Aylin Coşkunoğlu Nazlıaka ise bu iş ortaklığından dolayı çok heyecanlı olduklarını ve bundan sonra çok uluslu müşterilere daha geniş bir lokasyonda hizmet sunabileceklerini belirtti. Ayrıca EMA kanalıyla Türk yöneticilere global pazarda yeni iş fırsatları sunabileceklerini ifade eden Coşkunoğlu Nazlıaka, yurtdışında yatırımları olan Türk şirketlerine de söz konusu ülkelerde yerel tönetici bulma konusunda daha geniş imkanlar sağlayacaklarını vurguladı.

08 Haziran 2009 www.haberhurriyeti.com