Finans departmanlarının önemi artacak

Finans departmanlarının önemi artacak
21 / 12 / 2014


HRM Danışmanlık Ortağı Elif Ejdar Özel, gayrimenkul ve sağlık sektörlerinin 2014’te parlayan iki sektör olduğunu söylüyor: “Markalı konut ve AVM projelerinin hızla artmasıyla gayrimenkul satış ve danışmanlığı alanında daha nitelikli ve yetkin personel ihtiyacı ortaya çıktı. 2015’de bu sektör daha çok gelişecek ve buna paralel olarak daha yetkin üniversite mezunu, yabancı dil bilen satış uzmanlarına ihtiyaç duyulacak.”
Özel, 2015’te finans departmanlarının da daha çok ön plana çıkacağını söylüyor: “Artık birçok satış şirketinde satıştan çok brüt kârlılık önemli hale geldiği için finans departmanları gerçekten ön planda ve çok hızlı büyüdü. Finans departmanı içinde de birçok farklı iş kolu mevcut. Bütçe planlama ve finansal kontrolör pozisyonları en çok ihtiyaç duyulanlar içerisinde. 

Bunların yanı sıra ülkemizde iş sağlığı ve iş güvenliği konusunda gerçekleşen yeni düzenlemeler ile özellikle risk düzeyi yüksek olan sektörlerde iş sağlığı için nitelikli iş gücüne ihtiyaç duyulacak. İşe alımlarda artış olacak diğer alanlar ve meslekler, iş geliştirme, mobil yazılım geliştirme, stratejik planlama, işveren markası uzmanı ve sosyal medya analistleri.”