BASINDA HRM

Tarih : 2015-05-31
Başlık : 1.000 Başvurudan Yüzde 10-20'si Uygun
Açıklama : Hürriyet İK
İçerik :

HRM İstanbul ofis yöneticisi Ayşegül Davutoğlu, bulunması en zor pozisyonların ‘çok şapkalı pozisyonlar’, yeni gelişen iş alanları ve perakende sektöründe satış temsilciği pozisyonu olduğunu söylüyor: “Çok şapkalı pozisyonlar olarak tanımlayabileceğimiz, özellikle KOBİ veya orta ölçekli yerli firmalar tarafından spesifik bir pozisyon adı altında (örneğin finansal raporlama uzmanı, özel müşteri yöneticisi, satış destek uzmanı vb.) talep edilen, ancak ilgili pozisyonun iş tanımı haricinde farklı pek çok görev ve sorumlulukların da yüklendiği pozisyonlar. Örneğin bir firma finansal analiz ve raporlama uzmanı pozisyonu için adaylardan analiz ve raporlamanın yanı sıra muhasebe kayıtlarını da tutmak ve bu kayıtları denetlemek gibi işleri de yapmasını istediğinde, üstelik bu pozisyon için kurumsal yapıdaki uluslararası firmalardan adaylar beklediğinde işimiz oldukça zorlaşıyor.” 

Bu alanlarda pek çok ilan olduğunu ve ortalamada 1.000 başvuru aldıklarını söyleyen Davutoğlu, ancak bu başvurulardan sadece yüzde 10-20’sinin pozisyonun gerektirdiği özelliklere sahip adaylardan oluştuğunu söylüyor.

REFERANSLAR
BP Türkiye
3 Kelimede HRM; Güvenilir, Çözüm odaklı, Duyarlı.
BP Türkiye 10 yılı aşkın süredir HRM ile birlikte çalışmaktadır ve bu süre boyunca 1 kez bile uyumsuzluk veya yanlışlıkla karşılaşmamıştır.
Nispeten küçük fakat fazlasıyla profesyonel bir şirket olan HRM Danışmanlık, bizim için kesinlikle güvenilir bir iş ortağıdır.

Reyhan Elmalidag
BP Türkiye İK Müdürü
TANAP
HRM, atikliğimizi iyi düşünülmüş perspektifleriyle ve hızlı eylemleriyle destekleyen uzun vadeli, güven duyduğumuz bir iş ortağımızdır.

Çiğdem ÖZDEMİR EVREN
İnsan Kaynakları Direktörü
Bilkent Üniversitesi
“HRM firması farklı sektör ve kadrolarda görev yapan profesyonellerin yeni iş arayışlarında destek almayı tercih ettiği firmaların başında gelmektedir. Geniş ve nitelikli aday portföyü geçmişte yaptığımız işe alımlarda çok faydalı bir araç olmuştu. Sürecin hem adayların, hem de işveren temsilci İK biriminin ihtiyaç ve beklentilere uygun yürütülmesi de HRM’nin öne çıkan özelliklerinden biridir.”

  Ersun Türköz
İnsan Kaynakları Müdürü
ASAS AMBALAJ BASKI SANAYI ve TIC A.S.
HRM ile 10 yıldır çalışmaktayız. Çalıştığımız her projede, danışmanlarımız beklentilerimizin çok üzerinde bize destek verdiler. Bu yüzden yıllardır çalışmaya devam ediyoruz.

Yasin ATAK 
Insan Kaynakları Müdürü
HRM ANDROID UYGULAMASI İÇİN TIKLAYIN.