BASINDA HRM

Tarih : 2014-08-17
Başlık : Bürokrasi para ve zaman kaybettiriyor
Açıklama : Hürriyet İK
İçerik :

İK şirketi HRM Danışmanlık’tan yönetici danışman Elif Ejdar Özel, şirketler büyüdükçe bürokrasi ile daha çok karşılaşıldığını söylüyor: “Süreç içi ve süreçler arası koordinasyon ihtiyacı da artıyor. Çalışanların görev ve yetkilerinin iyi şekilde tanımlanmış olması çok önemli. Şirket içi onay verme sürelerinin uzunluğu, iç prosedürler, süreçler arası koordinasyonsuzluk işyapmaya engel oluşturuyor. Bunun önüne geçmeye çalışan firmalar onay mekanizmasını sadeleştirip sorumlu kişinin yetki ve inisiyatif kullanmasını destekliyor.”

Gündemi belli olmayan ve her türlü tartışmanın çok uzadığı toplantıların en büyük bürokrasi tuzağını oluşturduğunu ifade eden Özel, haftalık ortalama 30 saatini toplantılara ayıran üst düzey yöneticiler olduğunu söylüyor: “Yönetim danışmanı Larry Farrel, toplantıların uzunluğundan şikayetçi bir CEO’ ya toplantı salonundan sandalyeleri kaldırmasını tavsiye etmiş. Sonuç olarak kararlar 3 saat yerine 3 dakikada alınmaya başlamış. Akıllı telefon ve mobil cihazlar sayesinde e-postada beklenen onay süreci de kısmen kısaldı.”

REFERANSLAR
BP Türkiye
3 Kelimede HRM; Güvenilir, Çözüm odaklı, Duyarlı.
BP Türkiye 10 yılı aşkın süredir HRM ile birlikte çalışmaktadır ve bu süre boyunca 1 kez bile uyumsuzluk veya yanlışlıkla karşılaşmamıştır.
Nispeten küçük fakat fazlasıyla profesyonel bir şirket olan HRM Danışmanlık, bizim için kesinlikle güvenilir bir iş ortağıdır.

Reyhan Elmalidag
BP Türkiye İK Müdürü
TANAP
HRM, atikliğimizi iyi düşünülmüş perspektifleriyle ve hızlı eylemleriyle destekleyen uzun vadeli, güven duyduğumuz bir iş ortağımızdır.

Çiğdem ÖZDEMİR EVREN
İnsan Kaynakları Direktörü
Bilkent Üniversitesi
“HRM firması farklı sektör ve kadrolarda görev yapan profesyonellerin yeni iş arayışlarında destek almayı tercih ettiği firmaların başında gelmektedir. Geniş ve nitelikli aday portföyü geçmişte yaptığımız işe alımlarda çok faydalı bir araç olmuştu. Sürecin hem adayların, hem de işveren temsilci İK biriminin ihtiyaç ve beklentilere uygun yürütülmesi de HRM’nin öne çıkan özelliklerinden biridir.”

  Ersun Türköz
İnsan Kaynakları Müdürü
ASAS AMBALAJ BASKI SANAYI ve TIC A.S.
HRM ile 10 yıldır çalışmaktayız. Çalıştığımız her projede, danışmanlarımız beklentilerimizin çok üzerinde bize destek verdiler. Bu yüzden yıllardır çalışmaya devam ediyoruz.

Yasin ATAK 
Insan Kaynakları Müdürü
HRM ANDROID UYGULAMASI İÇİN TIKLAYIN.