BASINDA HRM

Tarih : 2014-12-21
Başlık : Finans departmanlarının önemi artacak
Açıklama : Hürriyet İK
İçerik :

HRM Danışmanlık Ortağı Elif Ejdar Özel, gayrimenkul ve sağlık sektörlerinin 2014’te parlayan iki sektör olduğunu söylüyor: “Markalı konut ve AVM projelerinin hızla artmasıyla gayrimenkul satış ve danışmanlığı alanında daha nitelikli ve yetkin personel ihtiyacı ortaya çıktı. 2015’de bu sektör daha çok gelişecek ve buna paralel olarak daha yetkin üniversite mezunu, yabancı dil bilen satış uzmanlarına ihtiyaç duyulacak.”
Özel, 2015’te finans departmanlarının da daha çok ön plana çıkacağını söylüyor: “Artık birçok satış şirketinde satıştan çok brüt kârlılık önemli hale geldiği için finans departmanları gerçekten ön planda ve çok hızlı büyüdü. Finans departmanı içinde de birçok farklı iş kolu mevcut. Bütçe planlama ve finansal kontrolör pozisyonları en çok ihtiyaç duyulanlar içerisinde. 

Bunların yanı sıra ülkemizde iş sağlığı ve iş güvenliği konusunda gerçekleşen yeni düzenlemeler ile özellikle risk düzeyi yüksek olan sektörlerde iş sağlığı için nitelikli iş gücüne ihtiyaç duyulacak. İşe alımlarda artış olacak diğer alanlar ve meslekler, iş geliştirme, mobil yazılım geliştirme, stratejik planlama, işveren markası uzmanı ve sosyal medya analistleri.”

REFERANSLAR
BP Türkiye
3 Kelimede HRM; Güvenilir, Çözüm odaklı, Duyarlı.
BP Türkiye 10 yılı aşkın süredir HRM ile birlikte çalışmaktadır ve bu süre boyunca 1 kez bile uyumsuzluk veya yanlışlıkla karşılaşmamıştır.
Nispeten küçük fakat fazlasıyla profesyonel bir şirket olan HRM Danışmanlık, bizim için kesinlikle güvenilir bir iş ortağıdır.

Reyhan Elmalidag
BP Türkiye İK Müdürü
TANAP
HRM, atikliğimizi iyi düşünülmüş perspektifleriyle ve hızlı eylemleriyle destekleyen uzun vadeli, güven duyduğumuz bir iş ortağımızdır.

Çiğdem ÖZDEMİR EVREN
İnsan Kaynakları Direktörü
Bilkent Üniversitesi
“HRM firması farklı sektör ve kadrolarda görev yapan profesyonellerin yeni iş arayışlarında destek almayı tercih ettiği firmaların başında gelmektedir. Geniş ve nitelikli aday portföyü geçmişte yaptığımız işe alımlarda çok faydalı bir araç olmuştu. Sürecin hem adayların, hem de işveren temsilci İK biriminin ihtiyaç ve beklentilere uygun yürütülmesi de HRM’nin öne çıkan özelliklerinden biridir.”

  Ersun Türköz
İnsan Kaynakları Müdürü
ASAS AMBALAJ BASKI SANAYI ve TIC A.S.
HRM ile 10 yıldır çalışmaktayız. Çalıştığımız her projede, danışmanlarımız beklentilerimizin çok üzerinde bize destek verdiler. Bu yüzden yıllardır çalışmaya devam ediyoruz.

Yasin ATAK 
Insan Kaynakları Müdürü
HRM ANDROID UYGULAMASI İÇİN TIKLAYIN.