GENEL KATILIMA AÇIK EĞİTİMLER

ARABULUCULUK SÜREÇLERİNDE ETKİLİ TARAF VEKİLLİĞİ
ANKARA
13 Kasım 2020

Saat: 09:30 – 17:00

Eğitim İçeriği:
•Arabuluculuk Nedir.
•Hukuk Sistemi İçerisinde Arabuluculuk Ve Diğer Alternatif Uyuşmazlık Çözüm Yöntemleri
•Arabuluculuğun Faydaları ve Avantajları
•Uyuşmazlık Çözümünde risk analizi
•Arabuluculuğa Başvuru Yöntemleri / İşletmelerin Arabuluculuk Süreçlerinde Temsili
•Arabuluculuk Süreçleri Ve İşleyişi
•Arabuluculuk Sürecinde Hazırlanan Tutanak Ve Anlaşma Belgelerinin Geçerlilik Şartları Ve Hukuki Sonuçları
•İhtiyari Ve Dava Şartı Arabuluculuk
•Dava Şartı Arabuluculuk Uygulamaları Kapsamı ( İş Uyuşmazlıkları - Ticari Uyuşmazlıklar )
•Şirket Temsilcilerinin Arabuluculuk Süreçlerinde Sorumluluğu
•Eğitim süresi : 4-6 saat olabilir

Eğitmen:Gülşen Uz
Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2001 yılında mezun olmuştur 2003-2004 yıllarında Ankara Üniversitesi Banka ve Ticaret Hukuku Enstitüsünün Ticaret Hukuku ve Rekabet Hukuku Lisans Üstü Programlarını tamamlamış meslek yaşamının ilk 9 yılında şirketlerde ve çeşitli vakıflarda avukatlık ve hukuk müşavirliği görevini yürütmüştür. 2010 yılından itibaren serbest avukatlık yapmaya başlamış 2010 yılından itibaren Danışmanlık ve Avukatlığın yanı sıra arabuluculuk alanında çok sayıda eğitim ve konferansa katılarak  2013 yılında Adalet Bakanlığı’nın açmış olduğu ilk arabuluculuk sınavına katılarak arabulucu olmuştur. 2016 yılında  The Chartered Institute of Arbitrators (CIArb)  arabuluculuk eğitimini ve sınavını tamamlayarak The Chartered Institute of Arbitrators da üye olarak uluslararası  akredite  ticari arabulucu olmuştur. 2016 yılından beri aktif olarak   Türkiye Barolar Birliği , Başkent Üniversitesi , TOBB Üniversitesi, İstanbul Ticaret Üniversitesi Ankara Üniversitesi  gibi pek çok üniversite ve kuruluşun   sertifikalı  arabuluculuk temel eğitimi mevzuat ve uygulama eğitmeni, İş Hukukunda Uzman Arabuluculuk Eğitimi uygulama eğitmeni ,  Uzlaştırma Temel  Eğitimi uygulama ve müzakere eğitmeni olarak  görevini sürdürmektedir. 2017 yılında kadın girişimcilik belgesini almıştır. Kadın ve gençlere yönelik girişimcilik , müzakere teknikleri ve alternatif uyuşmazlık çözüm yöntemlerinin iş ve sosyal yaşama etkileri ile ilgili çeşitli proje ve destek programlarında  görev almış , eğitmenlik , danışmanlık  ve proje yürütücülüğü yapmıştır. 2018 yılından itibaren  Ankara  Kalkınma Ajansı da dahil olmak  üzere mentörlük yapmaktadır. Halen Danışmanlık - Avukatlık- Arabuluculuk- Uzlaştırmacılık- Eğitmenlik görevlerinin yanı sıra Toplumsal Atılım Kalkınma Ve Inovatif Girişim Modelleri Geliştirme   Derneği  ( TAKIM-G) Dernek Başkanlığı, Alternatif Uyuşmazlık Çözümleri Derneğinin  Yönetim Kurulu Üyeliği , Ankara Barosu Alternatif Uyuşmazlık Çözümleri Merkezi Divan  Üyeliği  ve Ankara barosu Kişisel Verilerin Korunması Kurulunda Divan Üyeliği görevlerini  yürütmektedir. 

Eğitim Yeri: Hotel Midi
Adres: Karyağdı Sokak No: 40 Çankaya Ankara
Bilgi ve Kayıt için: HRM Danışmanlık - Ankara Ofisi
Uğur Mumcu Cad. 95/10
Tel: 0 312 4475055
ankara@hrm.com.tr

Tarih
Eğitim Konusu
Eğitim Yeri
REFERANSLAR
BP Türkiye
3 Kelimede HRM; Güvenilir, Çözüm odaklı, Duyarlı.
BP Türkiye 10 yılı aşkın süredir HRM ile birlikte çalışmaktadır ve bu süre boyunca 1 kez bile uyumsuzluk veya yanlışlıkla karşılaşmamıştır.
Nispeten küçük fakat fazlasıyla profesyonel bir şirket olan HRM Danışmanlık, bizim için kesinlikle güvenilir bir iş ortağıdır.

Reyhan Elmalidag
BP Türkiye İK Müdürü
TANAP
HRM, atikliğimizi iyi düşünülmüş perspektifleriyle ve hızlı eylemleriyle destekleyen uzun vadeli, güven duyduğumuz bir iş ortağımızdır.

Çiğdem ÖZDEMİR EVREN
İnsan Kaynakları Direktörü
Bilkent Üniversitesi
“HRM firması farklı sektör ve kadrolarda görev yapan profesyonellerin yeni iş arayışlarında destek almayı tercih ettiği firmaların başında gelmektedir. Geniş ve nitelikli aday portföyü geçmişte yaptığımız işe alımlarda çok faydalı bir araç olmuştu. Sürecin hem adayların, hem de işveren temsilci İK biriminin ihtiyaç ve beklentilere uygun yürütülmesi de HRM’nin öne çıkan özelliklerinden biridir.”

  Ersun Türköz
İnsan Kaynakları Müdürü
ASAS AMBALAJ BASKI SANAYI ve TIC A.S.
HRM ile 10 yıldır çalışmaktayız. Çalıştığımız her projede, danışmanlarımız beklentilerimizin çok üzerinde bize destek verdiler. Bu yüzden yıllardır çalışmaya devam ediyoruz.

Yasin ATAK 
Insan Kaynakları Müdürü
HRM ANDROID UYGULAMASI İÇİN TIKLAYIN.