BASINDA HRM

Tarih : 2016-04-14
Başlık : Enerjide çok iş var
Açıklama : Hürriyet İK
İçerik :

HRM Projeler Yöneticisi Elif Ejdar Özel, enerji sektörünün doğal kaynaklardan elde edilen yenilenebilir enerji alanına yatırım yapması ile piyasada bu alanda yeni iş imkanları doğduğunu söylüyor: “Şimdiden çevre mühendisliği mezunlarına ya da enerji sektöründe çalışan yeşil işler konusundaki danışmanlara bakıldığında 50-60 bin kişilik istihdam artışı olduğunu görüyoruz.Çevre mühendisliği kökenli (yenilenebilir) enerji danışmanlığı, çevre hukuku uzmanlığı, organik tarım ve organik kozmetik konusundaki danışmanlıklar, şehir ve çevre planlama, atık su/ atık yönetimi konusundaki uzmanlıkların yükselmesi bekleniyor. Enerji sektörlerine yapılan yatırımlar ve dünyadaki kaynakların bu yatırımlarla birlikte gün geçtikçe tükenmesi, uluslar arası protokoller kapsamında bir takım çevresel yaptırımlar, yeni istihdam alanlarını da beraberinde getiriyor”.  
Gelecekte sürdürülebilirliği olmayan işletmeler azalacağından; Özel’in tavsiyesi, yenilenebilir enerji konusunda gençlerin kendilerini geliştirmeleri. 

 

REFERANSLAR
BP Türkiye
3 Kelimede HRM; Güvenilir, Çözüm odaklı, Duyarlı.
BP Türkiye 10 yılı aşkın süredir HRM ile birlikte çalışmaktadır ve bu süre boyunca 1 kez bile uyumsuzluk veya yanlışlıkla karşılaşmamıştır.
Nispeten küçük fakat fazlasıyla profesyonel bir şirket olan HRM Danışmanlık, bizim için kesinlikle güvenilir bir iş ortağıdır.

Reyhan Elmalidag
BP Türkiye İK Müdürü
TANAP
HRM, atikliğimizi iyi düşünülmüş perspektifleriyle ve hızlı eylemleriyle destekleyen uzun vadeli, güven duyduğumuz bir iş ortağımızdır.

Çiğdem ÖZDEMİR EVREN
İnsan Kaynakları Direktörü
Bilkent Üniversitesi
“HRM firması farklı sektör ve kadrolarda görev yapan profesyonellerin yeni iş arayışlarında destek almayı tercih ettiği firmaların başında gelmektedir. Geniş ve nitelikli aday portföyü geçmişte yaptığımız işe alımlarda çok faydalı bir araç olmuştu. Sürecin hem adayların, hem de işveren temsilci İK biriminin ihtiyaç ve beklentilere uygun yürütülmesi de HRM’nin öne çıkan özelliklerinden biridir.”

  Ersun Türköz
İnsan Kaynakları Müdürü
ASAS AMBALAJ BASKI SANAYI ve TIC A.S.
HRM ile 10 yıldır çalışmaktayız. Çalıştığımız her projede, danışmanlarımız beklentilerimizin çok üzerinde bize destek verdiler. Bu yüzden yıllardır çalışmaya devam ediyoruz.

Yasin ATAK 
Insan Kaynakları Müdürü
HRM ANDROID UYGULAMASI İÇİN TIKLAYIN.